There are no translations available.

 

MERHABA

Vitasand olarak akvaryum kumu üretimine başlamamızın sebebi,akvaryum dekorasyonunda en önemli unsurun kum ve çakıl olduğunu düşünmemizdir.

Akvaryumcularda midye kırığı kumu dışında başka çeşit kum ve taş bulunmamaktaydı.Buradan yola çıkarak yapmış olduğumuz değişik maden ve ocaklardan kum ve çakıl temin ederek piyasadaki ihtiyacı gidermeye başladık.Yıllar içerisinde değişik doğal renklerde taş ve kum çeşitlerimizi çoğaltarak satışlarımızı sürdürdük.Fanuslar için renkli çakıl çeşitleri,akvaryumlar içinse profesyonel 5 yıl boyunca çıkmama garantili color quartz (renkli kuvars) kumlar üretmeye başladık.

Diğer bir üretim alanımız olan güvercin minerallerini uzun araştırmalar ve kuşların üzerinde yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda beyaz girit,kırmızı girit adı altında iki ürün ile güvercin minerali imalatına başlamış olduk.Dünya’da ilk ve tek diyebileceğimiz 12 değişik renkte taş ihva eden 4’lü güvercin mineralini ve kuşların ishal olmasını önleyip,sindirim sistemini düzenleyen 1000 derecede fırınlanmış güvercin kilini üretmekteyiz.

Zaman içerisinde piyasada ürünlerimizin çeşitli taklitleri üretilse dahi Vitasand kalitesini ve formülasyonunu yakalayamamaktadır.Hazır durumda 200 çeşide yakın akvaryum kumu,15 çeşit güvercin minerali,4 çeşit kuş kumu üretimimizin dışında değişik akvaryum kayaları satışımızda vardır.

Amacımız akvaryum,güvercin ve kuş sektörüne yüksek kalitede,güvenilir ve hayvanlara faydalı ürünler sunmaktır.Hedefimiz sizden almış olduğumuz güven ve destek ile sürekli farklı ürünler üretip,Türkiye ve dünya piyasalarına ulaşmaktır.


Türkiyenin ilk Doğal akvaryum kumu,akvaryum kumu,renkli quartz kumları, akvaryum kayası ve akvaryum dekor ürünleri,kuş kumları güvercin minerali ve güvercin kil çeşitleri üreticisi.